0 328 825 22 88

Budapeste Teknoloji ve Ekonomi Universitesi


Budapeste Teknoloji ve Ekonomi Universitesi



Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesi (BUTE)

1782 yılında kurulan ve adını 2000 Yılında Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi olarak değiştiren Üniversite, Orta Avrupa'nın en büyük eğitim kurumlarından biri olarak Tuna nehri boyunca 8 fakülteden oluşmaktadır.

Tüm Mühendislik Bölümleri ve Mimarlık Fakültesi 4 Yıl/8 Dönemden Oluşmaktadır.
Başlıca Bölümler;
-MİMARLIK  
-YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ 
-KİMYA ve BİYOTEKNOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ 
-İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ 
-ELEKTRİK ve BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSLİĞİ 
-MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ 
-ULAŞTIRMA MÜHENDİSLİĞİ 

 

Bütün fakültelerin lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri mevcuttur. Ayrıca Çevre Mühendisliği ve Nükleer Mühendisliği bölümlerinde yüksek lisans ve doktora eğitimleri sunulmaktadır. Üniversite 14,000 öğrenciye eğitim vermekte, öğrencilerin yaklaşık %5'ini 50 farklı ülkeden gelen yabancı öğrenciler oluşturmaktadır. Eğitim kadrosu dünya çapında saygın Macar Profesörler ve birçok ziyaretçi Profesör tarafından oluşturulmuştur. Yabancı öğrenciler için eğitim ücretleri makul fiyatlarla sunulmaktadır.

İngilizce seviyeleri yeterli olmayan öğrenciler. Üniversite'nin anlaşmalı olduğu hazırlık kolejlerine veya kontenjanlarına bağlı olarak kendi bünyesinde kurmuş olduğu hazırlık programlarına yönlendirirler. Hazırlık programını başarıyla tamamlayan öğrenciler Dünya'nın en saygın Teknoloji Üniversitelerinden biri olan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesinde eğitimlerine devam edebilirler.

Tüm Mühendislik Bölümlerinin ücreti Yıllık 6.400€ (EUR) ve 2 Taksit şeklinde ödenir. Yüksek lisans programları 2 Yıl sürmektedir ve Eğitim ücreti yıllık 7.000€ (EUR) dur. Doktora programları hakkında lütfen bizlerle iletişime geçiniz.







Adres      : Raufbey Mah. Atatürk Cad. No:408/B Deniz Apt Kat:1 No:2                             80010 OSMANİYE / TURKEY
Tel./Fax  : (+9)  0328 825 22 88
GSM        : (+9)  0532 461 80 33                                                                                                                                                                                                                              

E-MAIL    :   info@masteryurtdisi.com


Bizi Takip Edin !

osmaniye web tasarım