0 328 825 22 88

Slovakya Üniversiteleri


COMENİUS ÜNİVERSİTESİ

Comenius üniversitesi,Bratislavada Slovakya Cumhuriyetinin en eski üniversitesidir.27 haziran 1919'da kurulmuş ve 1463 yılında,Macar kral,Matthias Carvinus tarafından Bratislavada kurulan, Academia Istropolitana Üniversitesinin geleneklerini izlemiştir.

Bratislava Slovak Teknoloji Üniversitesi

Bratislava'daki Slovak Teknik Üniversitesi 25 Haziran 1937'de Slovakya'daki ilk politeknik okul olarak M. R. Štefánik, in Košice Teknik Üniversitesi orijinal adıyla kuruldu.

Košice Pavol Jozef Šafárik Üniversitesi

Kökeni Eger piskoposu Benedictus Kishdy tarafından1657'de kurulan Cassoviensis Üniversitesine dayanan Üniversite 1959 yılında kurulmuştur. 1660 yılında üniversitenin resmi olarak

Košice Veterinerlik Üniversitesi

1949- Veterinerlik Üniversitesi Košice'de 1949/1950 eğitim öğretim yılını başlatarak kuruldu.1952- Košice'deki Veterinerlik Fakültesi yine aynı şehirdeki Ziraat ve Ormancılık Üniversitesinin Ziraat fakültesi ile birleştirildi. Nitra'daki Ziraat Üniversitesinin temelleri atılmış oldu.

Košice Teknoloji Üniversitesi

1762-Üniversitenin kökleri ve mirası 1762'de Banská Štiavnica'da Madencilik Akademisini kuran İmparatoriçe Maria Theresa tarafından kurulan Slovakya'daki teknik eğitim üniversitesinden gelmektedir.

Constantine Philosopher Üniversitesi

1992 - Eğitim Fakültesi Nitra'daki Pedagojik Üniversiteye yasal yollarla dönüştürüldü. Üniversite 3 bölümden oluşmaktadır: Sanat Fakültesi, Doğa Bilimleri Fakültesi ve Pedagojik Fakülte.

Bratislava Sahne Sanatları Akademisi

Sahne Sanatları Akademisi Drama ve Müzik okulunun bir üst kurumu olarak 1949 yılında kuruldu. 1951'den beri iki fakültesi vardır; müzik ve drama. Film ve Televizyon Sanatları akademik kurumsallaşmalarından

Nitra Slovak Tarım Üniversitesi

1941 - Slovakya'da ki Ziraat Üniversitesinin kökeni 1941/1942 akademik yılında eğitim planına dahil edilen tarım ve ormancılık bilimleri bölümüne sahip Bratislava'daki Slovakya Teknik üniversitesiyle bağlantılıdır.

Banská Bystrica Sanat Akademisi

1 Temmuz 1992'de Pedagojik Fakülte ve İktisat Fakültesi bir üniversite haline geldiğinde Matej Bel Üniversitesi oluştu. Banská Bystrica'nın eğitim ve kültürde kalıcı gelenekleri vardır.

Banská Bystrica Matej Bel Üniversitesi

Birçok öğrenci üniversitenin öğrenci yurdunda kalmaktadır. Aynı zamanda yerel imkanlar dahilinde özel konaklama olanakları da bulunmaktadır. Tam gün okula giden öğrenciler akademik yıl

Prešov Üniversitesi

1997 - Üniversite Košice'deki Pavol Jozef Šafárik Üniversitesinin bölünmesiyle oluşmuştur. Sonuçta Sanat Fakültesi olan okul Prešov'un Orta çağ Kilise okuluyla başlayan ve Protestan Koleji(1667),

Žilina Üniversitesi

Žilina Üniversitesi 1 Ekim 1953'te Prag'daki Çek Teknoloji Kolejinden Demiryolları kolejinin ayrılmasıyla kuruldu. 5 fakültesi vardı: Ulaşım, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Askeri Fakülte.

GOETHE ÜNİVERSİTESİ BRATİSLAVA

Goethe Üniversitesi Bratislava Slovakya'da çok dilli akademik eğitim ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuştur. Eğitim dili Almanca ve Slovakçadır.


Adres      : Raufbey Mah. Atatürk Cad. No:408/B Deniz Apt Kat:1 No:2                             80010 OSMANİYE / TURKEY
Tel./Fax  : (+9)  0328 825 22 88
GSM        : (+9)  0532 461 80 33                                                                                                                                                                                                                              

E-MAIL    :   info@masteryurtdisi.com


Bizi Takip Edin !

osmaniye web tasarım