0 328 825 22 88

Košice Teknoloji Üniversitesi


Košice Teknoloji Üniversitesi

Technical University in Košice / Košice Teknoloji Üniversitesi

Tarih

  • 1762-Üniversitenin kökleri ve mirası 1762'de Banská Štiavnica'da Madencilik Akademisini kuran İmparatoriçe Maria Theresa tarafından kurulan Slovakya'daki teknik eğitim üniversitesinden gelmektedir. Günümüzde dağ bilimiyle ilgilenen Slovakya'daki tek üniversitedir.
  • 1937- M. R. Štefánik eyalet teknik koleji Košice'de kuruldu. Akademik görevliler 1938/1939 eğitim yılının başlayışını onaylamalarına rağmen savaş öncesi olayları yüzünden eğitime başlanamamıştır.
  • 1949- Viyana Mahkemesi. Bratislava'ya taşındıktan sonra, Teknik Kolej Bratislava'daki Slovakya Teknik Üniversitesinin temellerini oluşturdu.
  • 1952- Košice'deki Teknik Üniversitenin gerçek doğuşu 8 Temmuz 1952'de hükümetin çıkardığı bir yasayla gerçekleşti. Üniversite 3 ana fakülteden oluşmaktaydı: Ağır Makine Mühendisliği (Şu anda Makine Mühendisliği), Madencilik (Şu anda Madencilik, Çevre bilimi, Yönetim ve Jeoteknoloji)

 

Sosyal Yaşam

Sosyal Faaliyetler ve Öğrenci Yaşamı

Öğrenci yurtları ve kantinler üniversitenin 9 fakültesine giden hemen hemen 5000 öğrenci için ikinci bir ev olmaktadır. 6 sı Košice'de 2'si Prešov'da olan 8 öğrenci yurdu konaklama amaçlı kullanılmaktadır.

Yeni olan yurtlarda çift yataklı bağımsız odalar vardır. Daha eski olan yurtlarda da çift yataklı, lavabolu odalar vardır. Sosyal tesisler ortaktır. Yurtların tesisleri iki yüksek kapasiteli kantine, bir tiyatroya, bir kulübe, 4 spor salonu, masa tenisi, squash sahası ve fitness merkezine sahip Kültür ve Toplum merkezine bağlıdır.

Konaklama bağımsız, çift yataklı odalara ve internet erişimine sahip odalardan oluşmaktadır. Tesis televizyon stüdyosu, bilgisayar merkezi, masaj merkezi, fotokopi hizmetleri, kuaför ve kantinlerden oluşmaktadır. Her yurtta kafeler vardır.Adres      : Raufbey Mah. Atatürk Cad. No:408/B Deniz Apt Kat:1 No:2                             80010 OSMANİYE / TURKEY
Tel./Fax  : (+9)  0328 825 22 88
GSM        : (+9)  0532 461 80 33                                                                                                                                                                                                                              

E-MAIL    :   info@masteryurtdisi.com


Bizi Takip Edin !

osmaniye web tasarım